Raport meczowy: Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze | Kolejka 1 | 1954 II Liga
1954 II Liga1954 II Liga

Lechia Gdańsk vs Górnik Zabrze
1 2

Więcej info

Data meczu: niedziela, 14 marzec 1954
Godz. meczu: 14:30 h
Stadion: Stadion T29 w Gdańsku
Sędzia: Zygmunt Frąckowski
 
Widzów : 10.000

Skład wyjściowy

Bramkarz
Obrońca
Pomocnik
Napastnik

Pierwszy trener

 Podsumowanie

Bramka samobójcza (Górnik):

Zimmermann 11‘

Bramki (Górnik):

Fojcik 44’, 88’

Skład (Górnik):

Ginter Procek - Henryk Zimmermann, Antoni Franosz, Karol Dominik, Maksymilian Klenczar, Eryk Nowara, Henryk Szalecki, Ginter Gawlik, Manfred Fojcik, Waldemar Jarczyk, Henryk Czech, Trener: Gerard Wodarz

Info:

Według innego źródła bramka dla Lechii padła w 6. minucie.

Prasa:

Dwa tygodnie temu zabrzański Górnik gościł w Gdańsku i przegrał z miejscowymi Budowlanymi w meczu o Puchar Polski. W ub. niedzielę doszło do rewanżu tym razem w spotkaniu o mistrzowskie punkty II ligi. Górnicy wygrali ten mecz i wygrali zupełnie zasłużenie.

Zabrzanie mieli przez cały czas gry przewagę, demonstrując większe umiejętności techniczne, większą szybkość i lepsze przygotowanie kondycyjne. Ponadto Górnik walczył z wielką wolą zwycięstwa w przeciwieństwie do gdańszczan, którzy poruszali się po boisku ospale, nie wykazując większej ambicji.

Najlepszym graczem Budowlanych był bramkarz Potrykus, który uratował swą drużynę od wyższej porażki. W Górniku wyróżnili się Fojcik, Gawlik i Szalecki.

Spotkanie zaczęło się dość niefortunnie dla Górnika, bowiem już w 6 minucie Zimmerman skierował piłkę do własnej bramki. Wyrównał na krótko przed przerwą Fojcik po długim okresie przewagi zabrzan.

Po zmianie stron napór Górnika na bramkę gospodarzy stał się jeszcze większy. Rozstrzygnięcie padło na 2 minuty przed zakończeniem meczu. Fojcik wyłuskał w zamieszaniu podbramkowym piłkę i nieuchronnie strzelił w dolny róg. Sędziował Franecki. Widzów 10 tys. [Sport nr 21 z 15.03.1954r]