Po dwóch latach przerwy znowu rusza Sopocka Liga Halowa im. Pawła Orlińskiego. 

Do walki o puchar prezydenta miasta Sopotu stanie dziesięć amatorskich drużyn.  Inauguracja ligi odbędzie się 14 grudnia, miejscem rozgrywek tak jak w ubiegłych latach będzie hala sportowa przy III liceum Ogólnokształcącym, która mieści się w Sopocie na Brodwinie.

Walka o tytuł mistrza Sopotu w futsalu toczyć będzie się przez osiem kolejnych sobót w godzinach 12-18 (oprócz 28 grudnia – przerwa świąteczna). Mecze będą trwać 2×10 minut. Rozgrywki odbędą się w dwóch rundach: mecz u siebie rewanż. Następnie zostanie rozpisana drabinka pucharowa, gdzie drużyny będą przydzielane na podstawie miejsca zajętego w sezonie zasadniczym. Obowiązują przepisy futsalu zatwierdzone przez FIFA.

Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszanie Kibiców Lechii Gdańsk Biało-Zielony Sopot wraz z Sopockim Potokiem Kamionka, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem  Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Patronat nad ligą sprawuje prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, jak również Stowarzyszanie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Lechia.Net.

lechia.net

Źródło: bzsopot.pl