Rezerwy Lechii Gdańsk pokonały na własnym boisku Gwardię Koszalin 2:1 (1:1). Gole zdobyli Mateusz Machaj i Bartłomiej Smuczyński, który w samej końcówce spotkania zapewnił biało-zielonym trzecie zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni Krzysztofa Wilka do sobotniego meczu podeszli po dwóch wysokich zwycięstwach nad Pogonią II Szczecin i Chemikiem Police, w których w sumie zdobyli aż 14 goli. Zespół z Koszalina postawił gdańszczanom znacznie większy opór. To właśnie Gwardia jako pierwsza trafiła do siatki przy Traugutta.Mateusza Bąka strzałem głową pokonał po dośrodkowaniu Daniel Wojciechowski nie dając bramkarzowi praktycznie żadnych szans na skuteczną interwencję. Ofensywną grę utrudniał padający deszcz i żaden z zespołów nie wypracował sobie zbyt wielu okazji na wzbogacenie swojego dorobku. Na szczęście lechistom dwukrotnie udało się wykorzystać celne dośrodkowania. Jeszcze w pierwszej połowie Rafał Gorczyca z prawej strony posłał piłkę do Mateusza Machaja, który uderzył po koźle i dał gospodarzom wyrównanie. Na kolejne trafienie przyszło czekać do ostatnich minut meczu, gdy tym razem z lewej strony, piłkę wrzucił Jakub Kamiński, a efektownym "szczupakiem" popisał się Bartłomiej Smuczyński.

LECHIA II GDAŃSK – GWARDIA KOSZALIN 2:1 (1:1)

Bramki: Machaj 38, Smuczyński 88 - Wojciechowski 25 LECHIA II: Bąk - Iwanowski (72 Rzepnikowski), Powszuk, Jaroszek, Bobowski (46 Przybylski) - Gorczyca, Czerwiński, Machaj, Żmijewski (66 Kaszuba) - Smuczyński, Gołuński (83 Kamiński).

{joomplucat:1311 limit=4}