Pan Paweł Kwiatkowski

Pan Paweł Kwiatkowski, pracownik AWF w Oliwie i kibic Lechii Gdańsk, potrzebuje Twojej pomocy. Z tą prośbą wystąpił w jego imieniu syn - Lechista z Żabianki, obecnie przebywający na emigracji. Każdy z Was może pomóc. Wystarczy oddać krew.

Pan Paweł jak wspomniałem pracował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie. To on odpowiedzialny był za organizowanie wszelkich zawodów lekkoatletycznych i memoriałów które odbywały się pod patronatem tejże uczelni. Obecnie stan zdrowia nie pozwala mu na kontynuowanie pracy zawodowej. Jego syn, jak pisałem powyżej, poprosił mnie drogą elektroniczną o pomoc, gdyż z pewnych względów nie jest w stanie sam zorganizować pomocy dla ojca w kraju. To dzięki swojemu potomkowi Pan Paweł wraz z żoną stał się członkiem Biało - Zielonej Rodziny, zaczął kibicować Lechii i godnie reprezentuje syna na trybunach PGE Areny podczas jego nieobecności w Polsce. 

Teraz potrzebuje pomocy. Pan Kwiatkowski musi przejść operację serca w Akademii Medycznej. Aby móc ten fakt przyspieszyć potrzebna jest krew. Im więcej osób odda krew, tym bardziej skróci się czas oczekiwania Pana Pawła na operację - taka jest polityka Akademii Medycznej. Nieważna jest jej grupa - ważne aby ją oddać.

Jak to zrobić?

Pójść do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przy ulicy Hoene - Wrońskiego 4 w Gdańsku Wrzeszczu (godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku: 7:15 - 16:30 ; w Soboty 7:15 - 12:15) i oddać krew, przy czym należy podać:  "Paweł Kwiatkowski do Akademii Medycznej, Oddział Kardiochirurgii" - zgodnie z informacją przekazaną przez rodzinę Pana Pawła.

Pan Paweł Kwiatkowski

Ponadto pracownicy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, trzenerzy i rektorzy, organizują specjalny ambulans który będzie stał pod AWF w Oliwie, tam gdzie Pan Kwiatkowski pracował, aby każdy kto może i chce, mógł dla niego oddać krew bez konieczności podróżowania do Akademii Medycznej.

Pamiętajmy, że dar o który zostaliśmy poproszeni nic tak naprawdę nas nie kosztuje... Myślę że w gronie Biało - Zielonej Braci znajdzie się wielu takich, którzy pomogą Lechiście w potrzebie... Lechiści nieraz pokazali iż do takich akcji nie trzeba ich specjalnie namawiać.

Pan Paweł Kwiatkowski oraz jego rodzina bardzo proszą o Waszą pomoc.

Źródło: własne

edit - zmieniono nazwę miejsca w którym należy oddać krew - adres byl podany poprawny, tylko nazwa placówki niewłaściwa