lechia

Początek listopada to okres gdy w atmosferze skupienia i refleksji wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli z tego świata.

Odwiedzając groby rodzinne staramy się też pamiętać o znajomych lub znanych osobach. Jest to wyraz naszej pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

Niestety co roku powiększa się też grupa kibiców i osób związanych z Lechią, których już z nami nie ma. Pamiętajmy pomodlić się w te dni za nich a także postarajmy się, w miarę możliwości, zapalić symboliczne znicze.

Zachęcamy również do udokumentowania fotograficznego grobów osób związanych z Lechią. Wielu z nas, szczególnie tych młodszych nie ma pojęcia jak trafić na grób danego kibica lub piłkarza. Pomóżmy im w tym. Zachęcamy do dyskusji na forum [zajrzyj tutaj], gdzie czekamy na zdjęcia i opisy jak trafić na dane groby.

Poniżej znajdziecie kilka przykładów z gdańskiego cmentarza Srebrzysko.

Lechia Gdańsk
Tadeusz "Dufo" Duffek w sektorze "Niebo" [link]

 

Lechia Gdańsk
Tadeusz "Dufo" Duffek w sektorze "Niebo" [link]

 

Lechia Gdańsk
Krystian Gergella - piłkarz Lechii [link]

 

Lechia Gdańsk
Krystian Gergella - piłkarz Lechii [link]

 

Lechia Gdańsk
Arkadiusz Rybicki "Aram" w Sektorze "Niebo" [link]

 

Wspomnij innych zmarłych kibiców

Korzystając z okazji ponawiamy pytanie. Czy sektor "Niebo" zostawić tylko dla kibiców Lechii, czy powinniśmy dodawać tam również inne osoby związane z Lechią (sportowcy, działacze)? Zachęcamy do dyskusji i oczywiście przypominamy o podsyłaniu danych dotyczących osób, które do tej pory zostały przez nas pominięte.