Ponieważ w Anglii Dzień Wszystkich Świętych nie jest obchodzony tak jak w Polsce, nie jest też dniem wolnym od pracy - uroczystość na największym cmentarzu Polskich Lotników poza granicami kraju odbyła się w niedzielę, 27 Października 2019 roku.

Małą grupą w sile 8 Lechistów oraz dwóch Braci ze Śląska Wrocław, plus partnerki i dzieci, uczciliśmy cześć poległych poza granicami Ojczyzny Polskich Bohaterów poprzez złożenie wieńca i zapalenie zniczy. Podczas całej uroczystości prezentowana była biało-czerwona flaga "LGFCE Patriots".

Pomimo tego, że jesteśmy z jednego miasta - Gdańska, lub jego okolic, w Wielkiej Brytanii mieszkamy w różnych miejscach - od Southampton po Edynburg, od Hull po Wrexham, więc nie każdemu z nas dane było uczestniczyć we wspomnianych powyżej uroczystościach.

Zaskoczyła nas, a raczej rozczarowała, ogółem mała frekwencja emigracyjnych ekip kibicowskich. Podczas uroczystości widoczne były tylko trzy grupy: Śląska Wrocław (oprócz Braci którzy przybyli z nami), Lechii Gdańsk oraz Zagłębia Lubin. Były również pojedyncze osoby z Lecha Poznań oraz Motoru Lublin.

 

 

Po zakończeniu się obchodów Dnia Wszystkich Świętych na Polskim Cmentarzu w Newark udaliśmy się tradycyjnie do znanej każdemu Barki, a kilka godzin później rozjechaliśmy się do domów.

Do zobaczenia za rok, może w nieco liczniejszej grupie!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora