W poniedziałek 4 stycznia piłkarze Lechii rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Na początek wszyscy przejdą test na koronawirusa. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku zawodnicy będą trenować indywidualnie. 

Tym razem nikt nie popełni natomiast błędu z letnich przygotowań i do momentu uzyskania wyników testów poszczególni zawodnicy nie będą mieć ze sobą kontaktu. 

We wtorek wszyscy zawodnicy z negatywnym wynikiem przejdą badania krwi oraz testy szybkościowe. Całość zwieńczy pierwszy w nowym roku trening grupowy. W środę z kolei odbędą się testy wydolnościowe, a po tygodniu zajęć sztab szkoleniowy zorganizuje grę wewnętrzną (9 stycznia), która będzie dodatkowo wprowadzeniem do sparingów.

Zaplanowano trzy spotkania kontrolne przed rundą wiosenną. O meczu z Wisłą Płock już informowaliśmy (22 stycznia), a oprócz tego biało-zieloni zagrają z Sokołem Ostróda (15 stycznia) i z Wartą Poznań (19 stycznia).

- Przed rundą jesienną zabrakowało nam okresu przygotowawczego, bo grając w finale Pucharu Polski późno skończyliśmy poprzedni sezon a zaraz po wznowieniu przygotowań okazało się, że w drużynie wykryto koronawirusa i musieliśmy przerwać zgrupowanie. Tym bardziej cieszę się, że teraz będę miał komfort pracy z zawodnikami przez cztery tygodnie zanim zagramy pierwszy mecz o punkty. To będzie okres wytężonej pracy i dalszego cementowania drużyny oraz wdrażania nowych zawodników. Chcemy po przerwie wrócić silniejsi i walczyć o pozycję w pierwszej czwórce, do której dziś tracimy cztery punkty. Wciąż jesteśmy też w grze o Puchar Polski i celujemy w trzeci finał tych rozgrywek z rzędu - mówi trener Piotr Stokowiec, cytowany przez stronę oficjalną.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz rundy wiosennej Lechia rozegra 30 stycznia o godz. 17.30, a jej rywalem będzie Jagiellonia Białystok.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora