Ukrainiec Mykoła Musolitin został zawodnikiem Lechii Gdańsk. Podpisał z klubem kontrakt do końca czerwca 2023 roku. To 21-letni obrońca, poprzednio występujący w łotewskim Valmiera FC. W 2019 roku zdobył z reprezentacją Ukrainy mistrzostwo świata do lat 20.

Musolitin pomyślnie przeszedł testy medyczne i dołączył już do treningów z pierwszym zespołem Lechii. 

21-latek to prawy obrońca, więc może być ciekawą alternatywą dla Karola Fili. W przeszłości występował też jednak jako środkowy pomocnik oraz skrzydłowy, więc mówimy o dość uniwersalnym zawodniku. On sam podkreśla jednak, że najlepiej czuje się na prawej stronie defensywy.

- Widziałem wcześniej, jak prezentuje się zespół Lechii i przekonałem się o tym na miejscu, bo na każdym treningu, w którym uczestniczę, widzę, jak wyszkoleni są zawodnicy i jak profesjonalnie podchodzą do swojej pracy trenerzy. Słyszałem też wiele dobrego o możliwościach rozwoju - od pięknego stadionu przez fachową kadrę trenerską po całą infrastrukturę. Wszystko to złożyło się na decyzję, że podpisałem kontrakt właśnie z Lechią - powiedział Musolitin po podpisaniu kontraktu.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora