-Jestem bardzo szczęśliwy, wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi. To bardzo ważne zwycięstwo dla nas po porażce z Resovią - powiedział po spotkaniu w rozmowie z nami kapitan Lechii Gdańsk, Luis Fernandez. Hiszpan zwrócił się także w kierunku kibiców.

Karolina Jaskulska, Lechia.net: Jak się czujesz po tak wspaniałym zwycięstwie?

Luis Fernandez: Jak mogę się czuć? Jestem bardzo szczęśliwy, wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi. To bardzo ważne zwycięstwo dla nas po porażce z Resovią. Pokazaliśmy dojrzałość na boisku, zagraliśmy tak, jak chcieliśmy przeciwko Podbeskidziu.

Powiedziałeś wczoraj, że w ten weekend ujrzymy lepszą wersję Luisa. Jak ocenisz swój dzisiejszy występ?

Starałem się pomagać kolegom na boisku. Pozycja numer "9" nie jest moją nominalną, ale przystosowałem się do niej. Kreowałem miejsce, podawałem, strzelałem...Próbowałem wszystkiego, ale dzisiaj nie był mój dzień na zdobycie gola. Koniec końców zdobyliśmy trzy punkty i to jest najważniejsze!

No właśnie, co z tą pozycją na boisku. Jak Ty się na niej czujesz? Z perspektywy widza wygląda to tak, że lepiej wyglądasz na "10".

Tak, oczywiście tam lepiej się czuję. Przyszedłem jednak do Gdańska pomóc i rozumiem, dlaczego trener mnie tam wystawia, już kiedyś grałem na "9". Dla mnie teraz najważniejsze to pomagać kolegom, pomagać Lechii Gdańsk i pokazywać najlepszą wersję samego siebie - zawsze. Musimy być szczęśliwi z dzisiejszej wygranej i nie ma to znaczenia, że zagrałem na środku ataku. Zawsze jestem gotowy pomagać drużynie, a dziś skończyło się to ważnymi trzema punktami.

Nie mogę nie zapytać Cię o kibiców, atmosferę.

Potrzebujemy ich! Wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi, idziemy po tej samej drodze. Sztab, piłkarze, kibice - wszyscy jesteśmy jedną drużyną i mamy ten sam cel. Wszyscy musimy zmierzać w tym samym kierunku. Jestem bardzo szczęśliwy, że fani doceniają nasze zaangażowanie, naszą walkę na boisku. Z tego miejsca chcę im bardzo podziękować za wsparcie do samego końca. Czuliśmy to! A każdego dnia będzie jeszcze lepiej.

Wspieraj Autora na Patronite

 

źródło: własne