Sezon 2020/21 w PKO Ekstraklasie wystartuje w weekend 22-23 sierpnia. Lechia może rozpocząć jednak nowy sezon prawie dwa tygodnie wcześniej, bo wtedy odbędzie się mecz o Superpuchar pomiędzy mistrzem Polski, a zdobywcą Pucharu Polski. Warunkiem jest oczywiście zwycięstwo w finale tych rozgrywek z Cracovią (24 lipca, godz. 20).

Mecz o Superpuchar odbędzie się 9 sierpnia o godz. 20 na stadionie Legii Warszawa (aktualnego mistrza Polski).

Zanim wystartuje PKO Ekstraklasa, odbędą się mecze I rundy eliminacji Ligi Europy (czwartek, 20 sierpnia). Dodajmy, że w przyszłym sezonie we wszystkich rundach eliminacyjnych Ligi Europy rozgrywany będzie wyłącznie jeden mecz, bez rewanżów. Niestety również bez udziału publiczności.

Jeśli Lechii uda się zdobyć Puchar Polski, to zagwarantuje sobie udział w eliminacjach do Ligi Europy drugi rok z rzędu. W poprzednim sezonie biało-zieloni po niezłym dwumeczu odpadli z duńskim Brøndby IF (3:5 w dwumeczu).

Warto też podkreślić, że w przypadku wygranej w Pucharze Polski, piłkarze Lechii będą mieć jedynie dwa tygodnie odpoczynku pomiędzy sezonami. Nie ma więc mowy o urlopach, trudno też będzie zorganizować jakiekolwiek sparingi. W nowy sezon biało-zieloni wejdą więc z marszu.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora