W ostatnich latach wszelkiego rodzaju aplikacje mobilne zaczęły być bardziej popularne od standardowych stron internetowych. Ogromny wpływ ma na to obecne tempo życia, kiedy to wszyscy szukają najprostszych i najszybszych rozwiązań. Doskonale wiadomo, że prawie każdy przez większość dnia ma przy sobie smartfon i z tego urządzenia najczęściej korzysta.

Zarówno media społecznościowe, skrzynka pocztowa czy zwykłe sprawdzenie pogody na kolejny dzień, odbywa się za pośrednictwem telefonu. Firmy bukmacherskie oczywiście nie zostały w tyle i również dla swoich użytkowników przygotowały specjalne aplikacje mobilne, które służą do jeszcze szybszego i prostszego obstawienia ulubionych zdarzeń sportowych i nie tylko. Wiele osób zastanawia się, czy zacząć korzystać z usług swojego ulubionego bukmachera za pośrednictwem telefonu i jak to robić, aby było to bezpieczne. Poniżej zostaną rozwiane wszystkie wątpliwości na ten temat.

Jak bezpiecznie ściągnąć aplikację bukmacherską na telefon?

Każdy bukmacher wchodzący na rynek już wie, że musi udostępnić swoim użytkownikom aplikację mobilną. Zapotrzebowanie na nowinki technologiczne jest ogromne ze strony klientów i po tym można rozpoznać solidną firmę, która podąża za nowymi trendami.

Posiadacze smartfonów z systemem iOS muszą pobrać aplikację mobilną danego bukmachera bezpośrednio z oficjalnego sklepu App Store lub przejść do pobierania za pośrednictwem strony internetowej bukmachera. Nie klikamy w żadne podejrzane linki i nie instalujemy aplikacji z innych źródeł. Jedynie te dwie opcje podane wyżej gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Inaczej ma się sytuacja dla posiadaczy smartfonów z systemem Android. Nie znajdziemy aplikacji w oficjalnym Sklepie Play. Możemy ją pobrać bezpiecznie tylko i wyłącznie ze strony internetowej konkretnego bukmachera. Zanim jednak to zrobimy, musimy w ustawieniach swojego telefonu znaleźć opcję „Zezwól na instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Sklep Play” i ją zaznaczyć. Jest to w pełni bezpieczne i służy jedynie do potwierdzenia, że taką aplikację będziemy mogli pobrać i zainstalować. Aplikacje legalnych bukmacherów są całkowicie bezpieczne i można je instalować bez obaw o bezpieczeństwo urządzenia czy danych osobowych. Zobacz oferty bukmacherów na aplikacje mobilne do obstawiania.

Aplikacje mobilne z założenia miały jeszcze bardziej chronić nasze dane i ułatwiać korzystanie z usług firm bukmacherskich. Do głównych zalet należą:

 • Istnieje dużo niższe ryzyko potencjalnego ataku hakerskiego na nasze konto niż w przypadku strony internetowej.
 • Nad poprawnym działaniem aplikacji czuwają programiści, obsługa bukmachera i przy systemach iOS również pracownicy App Store.
 • Łatwiej jest podrobić adres strony internetowej, która będzie przypominać oficjalną stronę bukmachera, a ciężej zmusić użytkownika do zainstalowania innej aplikacji.
 • Ogromne bezpieczeństwo logowania, które pozwala logować się na nasze konto za pomocą odcisku palca czy skanu twarzy. Wielu bukmacherów wprowadza takie udogodnienia dla użytkowników.
 • W pełni bezpiecznie szybkie płatności za pośrednictwem zweryfikowanych kanałów transferu pieniędzy.
 • Przesyłanie wszystkich formularzy w trakcie korzystania z aplikacji jest szyfrowane.

Jak zadbać o bezpieczne użytkowanie aplikacji bukmacherskiej?

Nawet najlepsza aplikacja mobilna udostępniona przez bukmachera może nie pomóc, jeżeli sami nie zadbamy o bezpieczeństwo w sieci. Podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to:

 • Zainstalowanie w telefonie oprogramowania antywirusowego.
 • Unikanie korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.
 • Nie podawanie nikomu loginu i hasła do aplikacji bukmacherskiej.
 • Logowanie wyłącznie ze swojego urządzenia.
 • Nie otwieranie żadnych podejrzanych linków, nieinstalowanie niczego z nieznanego źródła.
 • Ustawienie blokady smartfona w przypadku gdy go zgubimy lub ktoś go ukradnie.
 • Ustawienie limitu na transakcje mobilne i włączenie powiadomień Push w aplikacji.
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora