Wychowanek Lechii nie potrafi chyba na dłużej zadomowić się w żadnym klubie.

Tym razem Adam Duda ostatnio występujący jesienią w Rozwoju Katowice ma pomóc drużynie z Elbląga w utrzymaniu III ligi.

25-letni napastnik Adam Duda urodził się w Gdańsku i jest wychowankiem Lechii, w której barwach rozegrał w Ekstraklasie 26 meczów i zdobył w nich 5 bramek. Występował również w trzech pierwszoligowych zespołach: Chojniczance Chojnice (14 meczów i 2 bramki), Widzewie Łódź (14 meczów i 1 bramka) i Pogoni Siedlce (30 meczów i 7 bramek). W rundzie jesiennej obecnego sezonu był piłkarzem drugoligowego Rozwoju Katowice, w którym rozegrał 9 spotkań i nie zdobył żadnej bramki.

Sylwetka Adama Dudy

- Mam nadzieję, że przejście do Concordii i gra w niższej lidze, dadzą mi takiego kopa, który sprawi, że odzyskam radość z grania w piłkę. Chciałbym grać regularnie i przede wszystkim strzelać bramki. Jeśli tak będzie, to wynik sam przyjdzie. Mimo zajmowanego miejsca Concordia to zespół, który ma spory potencjał. Do tej pory zagrałem tu w dwóch sparingach i widać, że drużyna jest całkiem dobra. Myślę, że jestem w stanie jej pomóc - mówi Adam Duda.

Kibice Lechii zapewne śledzą poczynania sypmatycznego piłkarza i liczą, że jeszcze będzie czynił cuda.

źródło: concordia.elblag.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora