Komisja ds. Licencji Klubowych ogłosiła decyzje odnośnie do sezonu 2015/16.

Lechia otrzymała licencję na grę w ekstraklasie, a także na występy w europejskich pucharach. Równocześnie na gdański klub nałożona została kara w wysokości 40 tys. zł w związku z nieprawidłową prezentacją niektórych zobowiązań transferowych we wniosku licencyjnym.

Komisja przyznała licencję na grę w rozgrywkach ekstraklasy w sezonie 2015/16 wszystkim 16 klubom, które złożyły wniosek w tym zakresie. Z kolei licencje na występy w europejskich pucharach uzyskały poza Lechią: Cracovia, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław oraz Wisła Kraków. Korona Kielce i Zawisza Bydgoszcz nie składały wniosku o licencje UEFA.

Ponadto komisja na większość klubów nałożyła szereg nadzorów oraz kar. Lechia będzie miała nadzór finansowy w związku z koniecznością monitoringu ogólnej sytuacji finansowej, w tym w szczególności w zakresie realizacji prognozy finansowej. Dodatkowo gdański klub otrzymał karę w wysokości 40 tys. zł w związku z nieprawidłową prezentacją niektórych zobowiązań transferowych we wniosku licencyjnym.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora