Dawid Bugaj, młody 19-latek, przyszedł na świat w Sosnowcu, lecz nigdy nie miał okazji grać w swoim rodzimym kraju.

Jego ojciec, Radosław Bugaj, był zawodowym piłkarzem, rywalizując na drugim poziomie rozgrywek, między innymi w tamtejszym Zagłębiu. Jednak zaraz po narodzinach syna, podjął decyzję o wyjeździe do Norwegii. Gdy Dawid miał 15 lat, dołączył do młodzieżowej reprezentacji tego kraju, ale gdy przyszedł czas na wybór między norweską drużyną narodową a polską Biało-Czerwoną, nie było żadnej wątpliwości, którą kadrę wybrać. Wybór padł na Polskę.
Kilka tygodni temu Dawid Bugaj wziął udział w mistrzostwach Europy, które odbyły się na Malcie. Młodzi polscy piłkarze zdobyli cztery punkty w grupie, co było taką samą liczbą punktów jak reprezentacja Włoch, która później została mistrzem kontynentu. Niestety, mimo tego, że mieli tyle samo punktów, nie zdołali awansować do dalszych gier pucharowych z powodu gorszej różnicy bramek. W czasie tych mistrzostw, Bugaj wystąpił jako prawy pomocnik w podstawowym składzie w dwóch z trzech meczów, w których Polacy brali udział. Obecnie, młody reprezentant Polski będzie kontynuował swoją karierę w Lechii Gdańsk.
Dawid Bugaj to młody, utalentowany piłkarz mający 19 lat, który jest reprezentantem Polski w kategorii U-19. Jego główną pozycją na boisku jest prawy obrońca, jednak jest wszechstronnym zawodnikiem, który może również pełnić rolę prawego pomocnika oraz prawego napastnika. Jego wszechstronność i umiejętności sprawiają, że jest cennym atutem dla drużyny.

 

źródło: interia.pl / własne