Klub ustosunkował się do artykułu, który kilka dni temu pojawił się w serwisie Sport.pl.

W związku z pojawieniem się na portalu Sport.pl, należącym do grupy Agora S.A., artykułu redaktora Przemysława Zycha pt. „Lechia: projekt cwaniaków” Lechia Gdańsk S.A. oświadcza, iż artykuł ten stanowi zlepek nieprawdziwych informacji oraz pomówień.

Lechia Gdańsk S.A. zdecydowanie zaprzecza przytoczonym „rewelacjom”, które naruszają dobre imię Klubu, jego właściciela Franza Josefa Wernze oraz Prezesa Zarządu Klubu Adama Mandziary.

Pan Redaktor nie uznał za stosowne zweryfikowania podawanych przez siebie informacji z którąkolwiek spośród osób wymienionych w artykule, ani z klubem, łamiąc tym samym zasady etyki dziennikarskiej.

W związku z tym Lechia Gdańsk S.A. zdecydowała się podjąć kroki prawne w stosunku do redaktora Przemysława Zycha oraz Grupy Agora S.A. Stosowne żądania obejmujące wezwanie do publikacji sprostowania oraz przeprosin skierowanych do klubu, jego sympatyków, właściciela i Prezesa Zarządu zostaną przesłane do Redakcji w najbliższych dniach.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora