Stowarzyszenie Wielki Śląsk, które powstało w 2008 roku, zawiesza swoją działalność w skutek wydarzeń, jakie miały miejsce podczas meczu wyjazdowego w Sewilli.

O zawieszeniu działalności Stowarzyszenie poinformowało na swojej oficjalnej stronie internetowej. Przypomnijmy, iż kibice Śląska udający się na mecz IV rundy eliminacji do Ligi Europy zostali napadnięci przez ekipę Sevilli. Rannych zostało kilkunastu kibiców Śląska Wrocław. Trafili oni do szpitala, ale ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. W wyniku ataku w ręce Hiszpanów trafiły też flagi kibiców wrocławskich.

We wtorek zostało zwołane specjalne spotkanie, na którym zdecydowano, że Stowarzyszenie Wielki Śląsk zostanie zawieszone. Oto treść komunikatu, które wydano na oficjalnej stronie Stowarzyszenia:

W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wyjazdu do Sewilli informujemy, że z dniem wczorajszym tj. 27.08.2013r została zawieszona działalność Stowarzyszenia Wielki Śląsk...

Wiele spraw związanych z kibicowaniem Śląskowi wymaga gruntownej przebudowy, dlatego też działając w dobrej wierze chcemy już teraz podjąć się trudnego zadania jakim jest stworzenie nowych, trwałych fundamentów organizacji, która będzie w przyszłości reprezentowała całe środowisko kibiców wrocławskiego Śląska. Zadanie to wymaga od nas wiele wysiłku i trudu, lecz nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że wypełnimy je z powodzeniem.

Mając poczucie obowiązku wobec wszystkich spraw dotyczących bieżącej organizacji życia kibicowskiego (prowadzenie dopingu, tworzenie opraw meczowych) informujemy, że odpowiedzialnymi za te jakże ważne sprawy, będą grupy Ultravaganza, Ultras Silesia oraz sekcja patriotyczna, która przygotowała min. takie oprawy jak „Powstanie Warszawskie” czy „ Rotmistrz Pilecki”. Już teraz możemy zdradzić, że tuż po spotkaniu grupa Ultravaganza wraz z sekcją patriotyczną dostały zadanie przygotowania oprawy meczowej na najbliższy mecz z Sevilla FC. Widząc zapał obu ekip, wierzymy, że oprawa pojawi się na meczu i godnie podkreśli tak ważne wydarzenie jakim jest mecz naszego Śląska w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Podczas meczu zostanie przeprowadzona również zbiórka pieniędzy mająca na celu sfinansowanie kolejnych opraw meczowych.

Jako kibice Śląska mamy za sobą kilkudziesięcioletnią tradycję kibicowską. Jesteśmy w gronie Ekip, które rozpoczynały coś, co dziś wszyscy znamy pod nazwą – polska scena kibicowska. W całej naszej historii napotkaliśmy wiele trudności i przeszkód. Za każdym jednak razem pokonywaliśmy przeciwności losu i wychodziliśmy z nich obronną ręką – tak będzie i tym razem. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że praca jaką teraz wykonujemy sprawi, że wrócimy jeszcze silniejsi. O kolejnych krokach jakie zostaną podjęte będziemy informować w stosownym czasie.

Siła w jedności.

Chłopaki jesteśmy z Wami. Mamy nadzieję, że po przejściowych kłopotach wrócicie jeszcze z większą mocą!

Źródło: Wielkislask.pl / wks.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora