Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych trenerów Zawiszy i Lechii.

Trener Joaquim Machado podkreślał po meczu w Bydgoszczy, że jego zawodnicy źle weszli w to spotkanie. Ostatecznie jednak po zdecydowanie lepszej grze w drugiej części Lechia zasłużenie wygrała ten mecz.

Nie najlepiej weszliśmy w to spotkanie i z tego powodu przez pierwsze 20 minut graliśmy na słabym poziomie. Mieliśmy też duże problemy na lewej stronie obrony. Ale tak naprawdę oba zespoły nie zagrały dobrze w pierwszej części gry – podkreślał szkoleniowiec Biało-Zielonych. – W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej i mieliśmy mecz pod kontrolą. Stwarzaliśmy okazje do strzelenia gola i wygraliśmy zasłużenie.  Trener ocenił również występy debiutantów w zespole. 
- Antonio zagrał dobry mecz, walczył, strzelił bramkę, czyli zrobił to czego wymaga się od napastnika – stwierdził Machado. – Na oceny trzeba jednak poczekać, bo dobry zawodnik musi na wysokim poziomie zagrać 20 spotkań, a nie jedno. Słabiej wypadli Miranda i Malbasić, ale to mogło być spowodowane brakami kondycyjnymi.  Machado odniósł się również do postawy Danijela Aleksicia, który pojawił się na boisku w 46. minucie i m.in. zaliczył asystę przy bramce Macieja Makuszewskiego.
- Trzeba pamiętać, że Danijel wrócił do nas z II zespołu. Zrozumiał na czym polega nasza koncepcja gry i dobrze realizował założenia taktyczne na boisku. Czy w kolejnym meczu zagra od pierwszej minuty? Po mikrocyklu treningowym w przyszłym tygodniu zdecydujemy jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka na Ruch – podsumował Machado.

Trener Zawiszy Jorge Paixao:

-Rozegraliśmy dobre spotkanie, w pierwszej połowie mieliśmy dużo okazji do zdobycia gola – zaznaczył portugalski trener bydgoszczan. – Niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać i zostaliśmy ukarani. Lechia to bardzo dobry zespół. My staraliśmy się zmienić ustawienie, zagrać inaczej, ale nie możemy w taki sposób marnować stwarzanych sytuacji. Tak więc pretensje możemy mieć tylko do siebie. Musimy jednak skupić się już na przyszłości i ciężką pracą odwrócić naszą sytuację.

Źródło: Lechia.pl