W piątek na PGE Arenie odbędzie się konferencja prasowa zwołana na życzenie właściciela Lechii Gdańsk - Franza Josefa Wernze.

Najprawdopodobniej poznany wówczas decyzję w sprawie trenera gdańszczan.

Większościowy właściciel Lechii Gdańsk Franz Jozef Wernze na piątek na godzinę 18:00 zwołał konferencję prasową. Podczas spotkania z dziennikarzami najprawdopodobniej zostanie wyjaśniona sytuacja z pierwszym szkoleniowcem klubu. Obecnie tę funkcję pełni Tomasz Unton.

Po sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław miała zapaść decyzja, czy na tym stanowisku zostanie Unton, czy Lechia zatrudni kogoś innego. 43-latek otrzymał tymczasową licencję od PZPN-u do 31 grudnia 2014 roku. Do tego czasu Lechia będzie musiała uporać się z tym problemem.

W piątek zostanie również wyjaśniona sytuacja w sprawie zarządu biało-zielonych. W październiku z funkcji wiceprezesa został odwołany Andrzej Juskowiak oraz Artur Waśkiewicz. Zastąpili ich Agata Kowalska i Dirk Willers. Nie wiadomo do końca, jakie role mają pełnić w zarządzie.

Warto dodać że również w piątke planowane jesr spotkanie Prezydenta Miasta Gdańska z Josefem Wernze. Paweł Adamowicz jest zaniepokojony wynikami oraz sytuacją wewnętrzną w klubie, po tym, jak znacznemu osłabieniu uległa pozycja kibiców – mniejszościowych udziałowców.

Źródło: sportowefakty.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora