Mecz ekstraklsowych drużyn na poziomie III ligi – tak można zapowiadać pojedynek Pogoni II Szczecin i Lechii II Gdański.

Do spotkania dojdzie w niedzielne przedpołudnie.

Będzie to również mecz sąsiadów w ligowej tabeli. Pogoń II jest 6. i ustępuje Lechistom tylko porażką w bezpośrednim starciu. W zeszłym roku w Gdańsku padło aż 10 goli. 7 z nich strzelili Biało-Zieloni (w tym jedna była bramką samobójczą).

Gdańszczanie w tym roku odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Na własnym obiekcie pokonali Energetyka Gryfino 3:1. W ostatniej kolejce Lechia II uległa w derbach Trójmiasta Bałtykowi Gdynia 1:2. W drużynie nie ma już najlepszego strzelca. Adam Duda w 11 spotkaniach zdobył 9 goli. Napastnik jest wypożyczony do Chojniczanki Chojnice.

Zobacz aktualną tabelę III Ligi

Od początku roku młodzi Portowcy prezentują wysoką, a przede wszystkim stabilną formę. Dotychczas tylko raz stracili punkty. W Gdańsku, ale nie z Lechią II, a z Polonią. Poza tym remisem Pogoń II w zdecydowany sposób rozstrzygała mecze na swoją korzyść. W każdym zwycięskim meczu podopieczni aplikowali rywalom trzy bramki, odprawiając między innymi ówczesnego lidera  - Bałtyk Koszalin.

Źródło: pogonszczecin.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora