Tsubasa Nishi będzie kolejnym po Takuyi Murayamie, zawodnikiem Gwardii Koszalin, którego zobaczymy na boiskach ekstraklasy.

23-letni Japończyk rozpoczął w ubiegłym tygodniu testy w Lechii Gdańsk. Po kilku treningach zyskał pozytywną opinię szkoleniowca Michała Probierza. Oba kluby doszły już do porozumienia w kwestii warunków przyszłego transferu.

Tsubasa Nishi trafił do Gwardii przed rundą wiosenną poprzedniego sezonu, Wcześniej występował w Kumamoto Lutheran High School oraz Senshu University. W dotychczasowym klubie rozegrał do tej pory dwadzieścia trzy ligowe mecze, w których strzelił cztery bramki.

Transfer definitywny zostanie przeprowadzony po otwarciu najbliższego okienka transferowego, które rozpocznie się z początkiem stycznia. Do tego czasu Tsubasa będzie trenował z zespołem z Gdańska, a ligowe mecze rozgrywał w barwach Gwardii.

- Ten chłopak ma szansę rozwoju. Dobrze zaprezentował się w meczu przeciwko naszym rezerwom i na treningach, w których uczestniczył od wtorku, stąd taką podjęliśmy decyzję- mówi szkoleniowiec Lechii, Michał Probierz.

Źródło: gwardia-koszalin.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora