lechia

Piłkarze Lechii Gdańsk wznowili treningi.Członkowie zarządu oficjalnie przedstawili zespołowi trenera Bogusława Kaczmarka po czym rozpoczęto zajęcia. Pojawił się na nich nowy nabytek Grzegorz Rasiak oraz testowani zawodnicy Przemysław Kostuch,Grzegorz Gicewicz oraz Mateusz Górka.

Na treningu zjawili się również Aleksandr Sazankow i Vytautas Andriuskevicius. Ten drugi nie brał jednak udziału w zajęciach piłkarskich i z również narzekającym na uraz Łukaszem Kacprzyckim dochodzili do pełnej dyspozycji.

Z nowych twarzy oprócz zakontraktowanego we wtorek Grzegorza Rasiaka na boisku pojawili się Przemysław Kostuch i Grzegorz Gicewicz z Gryfa Wejherowo. Obaj z pierwszą drużyną trenować będą do soboty.

Kostuch jest wychowankiem gdyńskiego UKS Cisowa. Występował w rezerwach Arki Gdynia skąd trafił do Huraganu Przodkowo. Ostatnie dwa sezony spędził w III-ligowym Gryfie Wejherowo, dla którego w 63 występach zdobył aż 12 bramek, co jak na obrońcę jest wynikiem robiącym wrażenie. Zimą interesowała się nim Jagiellonia Białystok i choć klub informował już o podpisaniu kontraktu, ostatecznie do transferu nie doszło.

Na testy w Gdańsku stawił się także 18-letni pomocnik Mateusz Górka z Olimpii Elbląg, ale ze względu na zapalenie ścięgna Achillesa zajęcia rozpocznie dopiero w przyszłym tygodniu. Co ciekawe, piłkarz ten grał już w barwach Lechii w sezonie 2010/11 spędzając na boisku 45 minut w meczu Młodej Ekstraklasy z Widzewem Łódź (0:1).

źródło : własne, trójmiasto.pl