Trener Michał Probierz podsumował na oficjalnej stronie sobotnie sparingi Lechii Gdańsk.

O meczu z Lechem Poznań:
- Na pewno pożyteczne było to, że w takim okresie mogliśmy rozegrać sparing z Lechem na naturalnej trawie. W defensywie nasza gra nie wyglądała źle, mieliśmy dobrą organizację – mówił po meczach trener Michał Probierz. – Niestety nie potrafiliśmy po odzyskaniu piłki płynnie przejść do ofensywy, czy utrzymać futbolówkę. W drugiej połowie gra się trochę wyrównała, choć Lech też miał swoje sytuacje. Niestety w końcówce zupełnie niepotrzebnie straciliśmy bramkę po naszym błędzie indywidualnym. Nie zawsze wychodzi nam to co ćwiczymy na treningach, dlatego musimy to doskonalić. Plusem na pewno jest to, że zawodnicy bardzo dobrze wybiegali to spotkanie, bo większość z nich po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym zagrała pełne 90 minut.

O meczu z Wartą Poznań:
- W drugim spotkaniu graliśmy młodym składem, ale trzeba pamiętać, że też gra się o wynik. To jest Lechia i zawodnicy muszą prezentować odpowiedni poziom – stwierdził szkoleniowiec Biało-Zielonych.– Po tych spotkaniach mamy już pełny przegląd zawodników, których mamy. Teraz przyjdzie czas na decyzje i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Na początku przyszłego tygodnia Biało-Zieloni będą jeszcze trenować w Gdańsku, a we wtorek zagrają dwa spotkania kontrolne z Chojniczanką i Gryfem Wejherowo. W czwartek natomiast wyruszą na kolejne zgrupowanie – tym razem do Turcji.

- To też będą mecze, w których zawodnicy zagrają w większym wymiarze czasowym i każdy dostanie szansę – mam nadzieję, że dojdzie kilku lekko kontuzjowanych i będą też mogli pokazać się Frankowski i Kugiel. Po tych meczach podejmiemy decyzje w sprawie wyjazdu na drugie zgrupowanie– podsumował trener.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora