Odczuciami po przegranym meczu z Legią podzielił się obrońca Lechii Rafał Pietrak. W rozmowie z Lechia.TV mówił o taktyce na mecz z Legią, o rzutach karnych i spornych sytuacjach. 

Pomimo przegranej Rafał nie krył dumy z postawy swojej drużyny w dwumeczu z Legią.

- Jest duży niedosyt, bo zagraliśmy na pewno dwa równe mecze. Robiliśmy to, co sobie zakładaliśmy taktycznie. To jest trudny moment dla naszej drużyny, ale ja jestem dumny z tej drużyny, bo byliśmy w trudnej sytuacji i potrafiliśmy się podnieść. Mam nadzieje, że teraz te dwa mecze, które są dla nas bardzo ważne będą wygrane. -  dzielił się pierwszymi wrażeniami po meczu z Legią Rafał Pietrzak.

W ocenie gdańskiego defensora, jeśli drużyna będzie tak samo zdeterminowana w ostatnich meczach rundy, te będą wygrane. 

-Legia miała swoje sytuacje, ale broniliśmy się dzielenie jako cały zespół i na pewno na tym będziemy bazować, że jest ta walka. Jeśli tak to będzie wyglądać, to mam nadzieję, że te dwa mecze będą wygrane.  -  mówił o postawie drużyny w dwumeczu z Legią Pietrzak.

Pietrzak odniósł się do taktyki na mecz pucharowy z Legią.

 - Cały zespół się cofnął, bo taka była taktyka, dlatego graliśmy piątką obrońców. Czekaliśmy na te kontrataki, bo taki był nasz plan i działał.  Może to tak wyglądać, że się cofnęliśmy, ale wiedzieliśmy co robimy. Na wszystkie sytuacje, wrzutki [Legii - dopis. autora] byliśmy przygotowani. - powiedział Pietrzak. 

Cała rozmowa z Rafałem Pietrzakiem