W poprzednim sezonie Lechia wypadła bardzo słabo na tle Rakowa Częstochowa. Przegrała oba mecze w lidze. Na wyjeździe 1:2, a u siebie aż 0:3, przy czym było to jedno ze słabszych spotkań biało-zielonych w całych rozgrywkach. - Mecz meczowi nierówny. Nie patrzyłbym na to, jak wyglądały nasze spotkania z Rakowem w poprzednim sezonie. Rozpoczynamy nowy rozdział i spodziewamy się czegoś innego - mówi trener Piotr Stokowiec.

- Raków jest stabilną drużyną, która jest budowana już od dłuższego czasu. Wzmocnili się zawodnikami znającymi naszą ligę, natomiast trudno jest kogokolwiek oceniać po jednej kolejce. Bardziej skupiam się na ocenie swojego zespołu, patrzę na to jak my się przygotowujemy i jak chcemy grać - podkreśla trener Stokowiec.

Przed tygodniem biało-zieloni co prawda wygrali na wyjeździe z Wartą Poznań, natomiast było sporo zastrzeżeń odnośnie stylu. - To początek sezonu, nie siliłbym się na oceny i wyciąganie daleko idących wniosków. Nie było okresu przygotowawczego, za nami trudny tydzień, doszły do tego wyjazdy do Stalowej Woli i Grodziska Wielkopolskiego. Zdajemy sobie sprawę z tego, co funkcjonowało dobrze w naszym zespole, a co jest do poprawy - mówi Stokowiec.

W spotkaniu z Wartą oglądaliśmy inne niż dotychczas ustawienie Lechii. Było to coś w rodzaju diamentu, czyli formacji 1-4-1-2-1-2. - Chcemy budować drużynę, sprawdzać różne warianty. Pierwsze mecze tego sezonu są trochę jak sparingi. Z tą różnicą, że gramy o punkty. Zadaniem trenera jest wykorzystywanie potencjału zawodników. Przy absencji paru skrzydłowych i mając do dyspozycji ośmiu środkowych pomocników w kadrze próbujemy wykorzystać potencjał, stąd zmieniamy ustawienie. Widzimy w tym głębszy sens, natomiast nie chcę się wypowiadać na temat taktyki, żeby nie ułatwiać zadania rywalom. Będziemy w tym sezonie korzystać z różnych ustawień w zależności od przeciwnika i od tego kogo będziemy mieć do dyspozycji. Do wszystkiego trzeba podejść bardzo cierpliwie, bo na początku ma prawo coś nie funkcjonować tak jak powinno - przyznaje szkoleniowiec Lechii.

Początek meczu Lechia - Raków w sobotę o godz. 15 na Stadionie Energa Gdańsk.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora