Lechia Gdańsk poznała grupowych rywali, z jakimi zmierzy się podczas halowego turnieju Amber Cup, który rozegrany zostanie 9 stycznia w Ergo Arenie.

 

Przeciwnikami Biało-Zielonych będą Śląsk Wrocław, Chojniczanka Chojnice oraz drużyna złożona z piłkarzy grupy menedżerskiej Fabryka Futbolu.
Lechia wraz z wymienionymi trzema zespołami trafiła do drugiej grupy. W pierwszej zmierzą się zespoły Drutex Bytovii Bytów, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Polska Stars [zespołu złożonego z byłych reprezentantów Polski], a także zwycięzcy meczu eliminacyjnego. O prawo gry w turnieju głównym walczą ekipy El Auto Poznań i AZS AWFiS Gdańsk.

Po rozegraniu fazy grupowej po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów. Ich zwycięzcy zagrają w wielkim finale, a pokonani zmierzą się w spotkaniu o trzecie miejsce.

Oprócz meczów turnieju głównego odbędą się spotkania pokazowe. W jednym z nich zagra zespół, w którego składzie znajdą się aktorzy, piosenkarze i celebryci, natomiast drugi mecz będzie starciem oldbojów Lechii Gdańsk i Wisły Kraków.

lechia.net

Wszystkie zespoły, biorące udział w Amber Cup mają zjawić się w Ergo Arenie w silnych składach, o czym przekonuje organizator turnieju – Daniel Kaniewski.

- Po raz pierwszy Amber Cup gościć będzie w Ergo Arenie, więc chcemy, by turniej wypadł okazale. Mecze rozgrywane będą na bardzo bezpiecznej murawie, by zapewnić atrakcyjność spotkań i do minimum zmniejszyć ryzyko kontuzji – podkreśla Kaniewski. – Kibice, którzy zjawią się w sobotę w Ergo Arenie mogą liczyć nie tylko na czysto piłkarskie emocje. Z mini-recitalem wystąpi objawienie muzyczne 2015 roku, czyli zespół Sound’n’Grace, mamy również przygotowanych 1000 koszulek dla kibiców, które będzie można otrzymać po okazaniu biletów. Skorzystać będą mogli także młodzi zawodnicy, dla których prowadzone będą warsztaty piłkarskie – dodaje Kaniewski.

Rozpoczęcie turnieju głównego zaplanowane jest na godz. 13. Godzinę wcześniej zostanie rozegrane spotkanie eliminacyjne. O 14 rozpocznie się transmisja turnieju w stacji Polsat Sport News. Kibiców Biało-Zielonych zachęcamy do przybycia 9 stycznia do Ergo Areny i wspierania głośnym dopingiem piłkarzy Lechii.

 

Informacje dotyczące nabycia biletów znajdziesz tu

 

 

 

Źródło: lechia.pl/własne