lechia

Zakończyła się pierwsza tura rozmów między Lechią Gdańsk i agencją menadżerską GOL International Ltd, reprezentowaną przez Pinniego Zahavi oraz Michaela Segeva.

Obie strony wspólnie ustaliły zagadnienia, które miałyby stać się kluczowe w ewentualnej przyszłej umowie. Porozumienie przewiduje współpracę opartą na trzech filarach:

  1. 1.      możliwości zwiększenia potencjału sportowego gdańskiej Lechii poprzez pozyskiwanie zawodników do pierwszego zespołu Biało-Zielonych;
  2. 2.     Rozwoju Akademii Piłkarskiej Gdańskiego klubu m. in. poprzez rozbudowę bazy, umożliwienie rozgrywania międzynarodowych sparingów, prowadzenie szkoleń i staży dla kadry trenerskiej, głównie w klubach z Wysp Brytyjskich;
  3. 3.      wspólnej penetracji rynku polskiego związanej m.in. z rozbudową działu skautingu Lechii.

W chwili obecnej trudno przewidzieć czy i kiedy dojdzie do sfinalizowania umowy współpracy. Ze względu na złożoność problemu i konieczność pogodzenia aspektów prawa polskiego i międzynarodowego prace nad kształtem umowy przekazane zostały kancelariom prawnym. O ewentualnych postępach klub będzie informował na bieżąco.

Agencja menedżerska GOL International Ltd należy do jednej z największych na świecie. Porozumienie z Lechią ma być kolejnym krokiem do budowy w Gdańsku mocnego sportowo i organizacyjnie klubu, który w przyszłości ma grać w europejskich pucharach. GOL International Ltd reprezentuje przeszło 600 zawodników, w tym wielu światowego formatu (agencja transferowała m.in. Rio Ferdinanda, czy Juana Sebastiana Verona do Manchesteru United). Jej właściciele sprowadzili też do Premiership rosyjskich oligarchów - Romana Abramowicza do Chelsea Londyn i Alexandra Gaydamaka do Portsmouth.

Źródło: Lechia.pl