Adam Nawałka, trener zabrzańskiego Górnika, ogłosił kadrę na spotkanie z Lechią Gdańsk.


W kadrze Górnika w porównaniu z poprzednimi spotkaniami nastąpiła tylko jedna zmiana. Norbert Witkowski zastąpił Mateusza Sławika.

W dwóch wiosennych spotkaniach Górnik wygrał z Legią 2:0 i zremisował na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:1. – Chcemy podtrzymać dobrą passę – zapowiada trener zabrzan Adam Nawałka. - W tym tygodniu wszystko podporządkowaliśmy meczowi z Lechią. Szybko zorganizowaliśmy grę kontrolną po odwołanym spotkaniu z Lechem, by rytm meczowy został podtrzymany. Staraliśmy się nie zaniedbać żadnego szczegółu, bo zdajemy sobie sprawę, że sobotni mecz jest niezwykle ważny zarówno dla nas, jak i dla Lechii – trener Nawałka.

Zdaniem szkoleniowca zabrzan, jego piłkarze są dobrze przygotowani do dzisiejszego pojedynku z Lechią. Mimo to Adam Nawałka spodziewa się trudnej przeprawy. - Znamy zalety i słabsze strony przeciwnika. Będziemy się starali to wykorzystać. Muszę jednak zaznaczyć, że Lechia to drużyna z dużym potencjałem, prowadzona przez świetnego fachowca. Spodziewamy się trudnego spotkania, do którego zamierzamy podejść odpowiednio skoncentrowani – przekonuje na łamach serwisu Nawałka.
Jesienią Górnik przegrał w Gdańsku 1:2. W poprzednim sezonie z kolei Górnik uległ Lechii na stadionie przy Traugutta aż 1:5. Była to najwyższa wygrana Biało-Zielonych w historii bezpośrednich spotkań z zabrzanami.

Kadra Górnika na mecz z Lechią Gdańsk:

Bramkarze: Łukasz Skorupski, Norbert Witkowski. Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Michał Pazdan, Oleksandr Szeweluchin, Błażej Telichowski. Pomocnicy: Michał Jonczyk, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Paweł Olkowski, Marcin Wodecki. Napastnicy: Arkadiusz Milik, Prejuce Nakoulma, Michał Zieliński.

źródło : własne, lechia.pl