Początek sezonu był to trudny okres dla kibiców Biało-Zielonych. Pod wodzą Tomasza Kaczmarka, gdyż w 6 meczach Lechia zdobyła tylko 3 punkty. Jedynym wygranym, a zarazem jednym w którym udało się zdobyć punkty, było spotkanie wyjazdowe z Widzewem Łódź gdzie po golach Macieja Gajosa, Łukasza Zwolińskiego oraz Flávio Paixão,  Biało-Zieloni wygrali to spotkanie wynikiem 3-2. Następnie było już tylko gorzej, 5 porażek w kolejnych 5 meczach ekstraklasy. Bilans bramkowy 5-15. Lechia spadająca na 17 miejsce w tabeli. Nie tak to sobie wszyscy kibice wyobrażali.

-Bycie trenerem Lechii Gdańsk było dla mnie zaszczytem. Dziękuję moim zawodnikom i wszystkim współpracownikom za wspólny czas i wspólną pracę. Drużynie i całemu klubowi życzę powrotu na zwycięską ścieżkę. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za miłe przyjęcie i wsparcie do samego końca. – powiedział Tomasz Kaczmarek, tuż po skończeniu pracy w Lechii Gdańsk. 

 (Tabela sezonu 2022/23 za kadencji Tomasza Kaczmarka)

Do czasu kiedy to nowym szkoleniowcem Biało-Zielonych został Marcin Kaczmarek, który w przeszłości miał już okazję trenować gdański zespół.

- Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem. Pracowałem tu wcześniej i znam doskonale to miejsce.- mówił Marcin Kaczmarek, tuż po objęciu trenerskiej posady.

A jak to się zmieniło od czasu “wymiany Kaczmarków”?

Przygoda Marcina Kaczmarka z ekstraklasą rozpoczęła się od przegranego spotkania z Pogonią Szczecin 1-2, jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Maciej Gajos. Jednak po tym mecz było lepiej. Dotychczas Lechia pod wodzą ”nowego Kaczmarka” rozegrała 9 spotkań w ekstraklasie, w którzych zdobyła łącznie 15 punktów. 5 wygranych, 0 remisów, 4 porażki. Bilans bramkowy 11-11.

- Bardzo się cieszę, że ten pierwszy mecz na inaugurację wygraliśmy i możemy się cieszyć z trzech punktów. To jest oczywiście bardzo ważne w kontekście tego, co nas czeka dalej. Dobrze zacząć punktowo, analizować, poprawiać, wyciągać wnioski. Eliminować to, co nie do końca nam się dziś udawało. Gratulacje dla zespołu. Udało się dobrze bronić. Nie popełniliśmy zbyt wielu błędów. Nie przypominam sobie wielu czystych sytuacji. Musimy wymagać więcej, jeśli chodzi o kreację na połowie przeciwnika. Dopisało nam też troszeczkę szczęścia - niewykorzystany rzut karny. - podsumował po ostatnim wygranym meczu trener Biało-Zielonych.


(Tabela sezonu 2022/23 za kadencji Marcina Kaczmarka)