Poznajcie Olivera, angielskiego kibica Lechii. Pochodzi z Anglii, konkretnie z Norwich gdzie mieszka i studiuje, i przyjechał do Gdańska specjalnie na mecz Lechii. Choć początkowo miał obejrzeć spotkanie z Górnikiem, to z powodu jego odwołania zostaje na mecz z Rapidem Wiedeń. Będzie to zarazem jego pierwszy mecz oglądany z trybun Polsat Plus Areny. Co sądzi o naszym przeciwniku i jak ocenia szanse Biało-Zielonych w czwartkowym meczu?

Czego spodziewasz się po czwartkowym meczu z Rapidem?

Spodziewam się ciężkiego meczu dla Lechii, ale wierzę, że zespół stanie na wysokości zadania. Wydaje mi się, że oba zespoły strzelą bramkę, ale ostatecznie to Lechia wygra 2:1. Strzelą "Zwolak" i "Sezon".

Czyli wierzysz w to, że Lechia może pokonać Austriaków i napisać historię.

Tak, spodziewam, że tak się stanie. Zespół przełożył mecz z Górnikiem, co może pomóc. Jeśli Lechia zdoła pokonać Rapid, to wierzę również, że przejdzie kolejną rundę i dalej będzie tworzyć historię klubu. Faza grupowa może być za daleko, ale i tak wierzę, że dla Lechii to będzie historyczny sezon.

294500579 1105814053679950 2096301673639113426 n

Na zdjęciu Oliver z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem po wtorkowym treningu Lechii na Traugutta 29.

W social mediach przed meczem z Rapidem powstała akcja #TrzyDychyNaLechię. Co o tym sądzisz i w ogóle co sądzisz o naszych fanach?

Myślę, że fani są niesamowicie namiętni i okazują klubowi dużo miłości. W mediach społecznościowych też ukazują dużą pasję, próbują ściągnąć na stadion 30 tysięcy ludzi za pomocą twitterowej akcji. Myślę, że każdy kibic Lechii jest podekscytowany meczem z Rapidem Wiedeń. Szkoda, że klub trochę za późno zaczął akcje marketigowe - bo dopiero kilka dni przed meczem.

Spotkanie z Rapidem będzie też twoim pierwszym meczem Lechii. Jak się czujesz z tym?

Szkoda, że mecz z Górnikiem został przełożony. Kiedy planowałem mój pobyt w Gdańsku, nie wiadome było czy dalej będziemy grać w Europie. Cieszę się też, że mimo zachowania kibiców podczas meczu z Akademiją Pandew stadion nie został zamknięty i mogę pójść na mecz. Gdybym nie mógł - byłoby to bardzo rozczarowujące. Jestem szczęśliwy, że mój pierwszy mecz będzie też historyczny dla klubu. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się wygranej Lechii z Rapidem w Lidze Konferencji Europy!

źródło: własne