Przed spotkaniem z drużyną z Kielc trener Lechii Gdańsk – Adam Owen spotkał się z dziennikarzami.

- Wraca do nas kilku zawodników, którzy ostatnio mieli kłopoty ze zdrowiem. Normalnie trenują już m.in. Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Wawrzyniak. Poza tym po pauzie za czerwoną kartkę będzie mógł zagrać Romario Balde. Wszyscy zawodnicy pracują na najwyższych obrotach i walczą o miejsce w składzie – przekonuje Owen.

Jednym z celów, jaki stoi przed gdańskim zespołem w spotkaniu z Koroną jest poprawa gry w defensywie.

- Rozmawialiśmy ze szczegółami o naszej grze w obronie, przede wszystkim o indywidualnych błędach, które popełniliśmy. Musimy zwrócić uwagę, że bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry naszych przeciwników. Natomiast jeśli chodzi o samą taktykę gry defensywnej, to uważam, że była ona w porządku. Na pewno jednym z kluczy do poniedziałkowego spotkania będzie znalezienie właściwego balansu między atakiem a obroną – podkreśla szkoleniowiec Lechii.

Historia spotkań z Koroną Kielce

Korona Kielce przed 14. kolejką Lotto Ekstraklasy zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Dodatkowo rywal Lechii przyjeżdża do Gdańska podbudowany po zwycięstwie 1:0 z Zagłębiem Lubin w ćwierćfinale Pucharu Polski.

- Korona jest bardzo pewna siebie, jest bardzo energetycznym zespołem. Bronią dużą liczbą zawodników i tak samo atakują. Mają młody skład, są głodni zwycięstw. Nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Wierzymy jednak w siebie, a naszym atutem będzie gra u siebie. Postaramy się poszukać w ich grze słabych stron i je wykorzystać – podkreśla Adam Owen.

{joomplucat:2236 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora