9 stycznia 2021 roku odbyła się XIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Tym razem w zupełnie innej formie - ze względu na pandemię. Kibice wielu klubów organizowali Msze Święte w swoich miastach. Jedna z takich mszy odbyła się w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku.

W łączności duchowej upłynęła na Jasnej Górze 13. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Ze względu na pandemię wzięła w niej udział tylko delegacja, natomiast wielu kibiców uczestniczyło w modlitwie w 40 różnych kościołach w Polsce i za granicą.

 

 

– W tym roku kibicowska pielgrzymka dedykowana była bohaterom narodowym – w 70. rocznicę śmierci Łukaszowi Cieplińskiemu, jednemu z dowódców Armii Krajowej i w 120. rocznicę urodzin rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, wybitnemu działaczowi Polskiego Podziemia, który zasłynął dobrowolnym pobytem w Auschwitz – powiedział ks. Jarosław Wąsowicz, jeden z inicjatorów pielgrzymki. Jak zauważył, środowisko kibiców „od wielu lat przywraca pamięć o naszych zapomnianych bohaterach, oni są dla nas ważni i korzystając z ich doświadczenia, z ich świadectwa życia, chcemy dzisiaj także budować taką Polskę, o jakiej oni marzyli”.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora