lechia

Czy przy nowym stadionie powstanie muzeum Lechii Gdańsk?

Przedstawiciele Lechii Gdańsk pracują nad powołaniem klubowego muzeum. Jego siedziba miałaby mieścić się na nowym stadionie w Letnicy. Kustoszem nowej placówki ma zostać Zbigniew Zalewski, dotychczasowy pracownik biura klubu oraz kierownik drużyny oldbojów.

- Potwierdzam, że otrzymałem od Klubu misję utworzenia muzeum Lechii Gdańsk – mówi Zalewski. - Jestem już po pierwszych rozmowach z przedstawicielami spółki BIEG, która zajmuje się budową stadionu. Jestem dobrej myśli i wierzę, że na nowym obiekcie uda się wygospodarować odpowiednie, reprezentacyjne miejsce. W najbliższym czasie jestem również umówiony z ludźmi z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wybieram się również do podobnych instytucji znajdujących się przy największych europejskich klubach piłkarskich. Wzorce chciałbym czerpać od najlepszych.

Choć do uruchomienia muzeum Lechii pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz klub zwraca się do kibiców z prośbą o przekazywanie eksponatów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że muzeum oprócz posiadania klasycznych ekspozycji chce pełnić również rolę multimedialnego skarbca – z materiałami drukowanymi, audio oraz video. Wszelka pomoc w tym zakresie ze strony fanów jest więc na wagę złota.

Kontakt:
Zbigniew Zalewski
+48 58 345 68 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Lechia.pl