W sobotę 15 czerwca 2024 r. na stadionie w Kamienicy Królewskiej odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej Kibiców, o Puchar Wójta Gminy Sierakowice, BIAŁO-ZIELONE KASZUBY.

Organizatorem imprezy był Fan Club Lechii Gdańsk z Sierakowic. Po 10-letniej przerwie na Kaszuby ponownie zjechali sympatycy Biało-Zielonych oraz klubów zaprzyjaźnionych.
W turnieju wzięło udział aż 20 zespołów. Swoich reprezentantów wystawili: Bytów, Dzierzgoń, Kartuzy, Kościerzyna, Malbork, Nowe nad Wisłą, Pelplin, Sierakowice, Skarszewy, Sopot, Starogard Gdański oraz Tczew. W zawodach wzięli również udział kibice Rakowa Częstochowa i Stomilu Olsztyn oraz sześć drużyn z Gdańska.

turniej 20

We wstępnej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których rywalizowało ze sobą po pięć drużyn. Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do ćwierćfinału turnieju. Po pięciogodzinnych zmaganiach awans do dalszej fazy turnieju uzyskały zespoły: GRUPA A Sierakowice, Tczew, GRUPA B Kartuzy, Południe II, GRUPA C Raków, Południe I, GRUPA D Malbork oraz Nowy Port. Należy dodać, że zespoły Sierakowic i Malborka zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach z kompletem zwycięstw, nie tracąc przy tym żadnej bramki.turniej 33

W meczach ćwierćfinałowych Sierakowice pokonały po zaciętym spotkaniu Południe I 1:0, Raków rozgromił 4:0 Tczew, Malbork przekonywająco wygrał z Południem II 3:0, a Kartuzy dopiero po rzutach karnych pokonały Nowy Port.

Półfinały były bardzo wyrównane, Kartuzy zwyciężyły z Malborkiem 1:0, a fani z Sierakowic w rzutach karnych okazali się lepsi od kibiców Rakowa.

Mecz o 3 miejsce okazał się jednostronny i Raków zwyciężył z Malborkiem 3:0.

Finał to derby Kaszub, gdzie spotkali się fanatycy z Sierakowic i Kartuz. Drużyna gości długo prowadziła 1:0, ale w ostatnich sekundach meczu po golu samobójczym gospodarze doprowadzili do wyrównania, a tym samym do konkursu 11-nastek. Znakomicie dysponowany tego dnia był bramkarz z Sierakowic, który wybronił dwa karne, dzięki czemu Gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

 

Po zakończonym finale odbyło się rozdanie pucharów i medali, w którym uczestniczył nowo wybrany Wójt Gminy Sierakowice Mirosław Kuczkowski. Nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca otrzymał Dominik z Rakowa Częstochowa, najlepszym bramkarzem okazał się Arek z Sierakowic, który w całym turnieju stracił zaledwie dwie bramki. Fani Stomilu Olsztyn otrzymali nagrodę Fair Play.

 

Podczas całego dnia turniejowego przez stadion w Kamienicy Królewskiej przewinęło się około 500 osób, które mogły skorzystać ze stoiska gastronomicznego, w którym tradycyjnie królował chleb ze smalcem i małosolny ogórek. Dla najmłodszych przygotowane były dmuchańce oraz słodkie niespodzianki. Impreza przebiegła w miłej przyjacielskiej atmosferze. Fan Club Sierakowice jak zwykle stanął na wysokości zadania.turniej 27

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom za pomoc w zorganizowaniu turnieju: forHouse, StanDrew, Szybki Druk, ACS Sierakowice, GOSZ, CYGERT, MSF Budownictwo, EL-TECH Service, CHOMS, DEKOR-MAL, RIBENA, WE-MET, PUHP JANUS, BARTBUD, PERFECT-MAL, P.M. LIS, FAJERWERKI MARKET, AUTO SZULC, ORIGINALS ARTIST, BIR Stolarstwo Meblowe, CRAZY FUN Wynajem Dmuchańców, PARK MINIATUR, OLIKAM BUD, DREW-DACH, POZIOMKA, PDR LĘBORK Mariusz Ceynowa, CHOSZCZ-INSTAL, HYDRO-PLAN, B.K. SZALUNKI, BOOM STUDIO REKLAM, RAS-DREW.

autor: Dyzio

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora