×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7227.

Wśród niektórych biało-zielonych kibiców pojawiają się pierwsze objawy pesymizmu – Lechia w kryzysie, spuchli, itp. W zeszłym sezonie, po 25 kolejkach Lechia miała 27 punktów, a więc 23 punkty mniej niż ma teraz. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Lechia Gdańsk ostatni mecz wygrała 27.02 w Zabrzu, a następnie przegrała z Zagłębiem w Lubinie oraz zremisowała z Wisłą Płock w Gdańsku. Drużyna gości natomiast 2 z 3 ostatnich meczów przegrała (wyjazdy z Górnikiem Zabrze oraz Cracovią) oraz wysoko wygrała z Koroną u siebie (4:1). W drużynie Lechii zabraknie kontuzjowanego Wolskiego, pauzującego za kartki Mladenovicia, występ Lipskiego stoi pod znakiem zapytania, prawdopodobnie do składu, wróci Joao Nunes. W drużynie Zagłębia za kartki pauzuje Sanogo, kontuzjowany jest Babiarz.

Belka kursy Lechia Net 600 x 60 Zaglębie Spng

  • Ostatni raz Lechia wygrała w Sosnowcu mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w 1995 r.
  • Lechia strzeliła 1 gola w 3 ostatnich meczach wyjazdowych w Ekstraklasie
  • W 1 z 9 ostatnich meczów ligowych Lechii padły więcej niż 3 gole
  • Zagłębie Sosnowiec nie straciło gola w 1 z 12 meczów u siebie w tym sezonie ligowym
  • W 7 ostatnich ligowych meczach w Sosnowcu padły łącznie 33 gole (średnio 4,7)

Podczas ostatniego spotkania obu drużyn, w Gdańsku, padł wynik 4:1, dla gospodarzy, co o niczym oczywiście nie świadczy, ponieważ w Ekstraklasie nie ma już słabych drużyn. Jedno jest pewne, gdy gra lider tabeli z ostatnią drużyną – wynik to wielki znak zapytania.

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski - oczywiście z Warszawy (nie tylko pan Daniel Stefański jest z Warszawy), wraz z asystentami: Michałem Obukowiczem oraz Michałem Pierścińskim. Sędzią technicznym będzie pan Daniel Kruczyński, a na VARze zasiądą: Piotr Lasyk oraz Marcin Borkowski.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk, sobota, 16.03.2019 godzina 18:00, Canal+ Sport