Mecz Lechii zadecyduje czy zagramy w górnej, czy dolnej grupie Ekstraklasy. Spotkanie, które w całości będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport Extra oraz fragmenty w Multilidze zapowiada się pasjonująco.

Drużyna wrocławskiego WKS-u przeżywa najgorszy sezon od powrotu do Ekstraklasy. Kto by przed startem rozgrywek powiedział, że Śląsk będzie walczył tylko o utrzymanie, byłby zapewne wyśmiany. Drużyna braci z Wrocławia po zawirowaniach właścicielskich, kłopotach z licencją i w końcu zwolnieniu trenera Levego powoli zaczyna wychodzić z głębokiego kryzysu.

Historia spotkań Lechii ze Śląskiem Wrocław

Nie będzie mowy o „przyjaźni” na boisku w sobotnim pojedynku: Lechia walczy o górną ósemkę, a Śląsk obecnie ma zaledwie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową (po podziale punktów najprawdopodobniej jeszcze mniej). Ostatni remis wrocławian z Podbeskidziem pokazuje jak nasz najbliższy rywal jest na chwilę obecną nieobliczalny i nieprzewidywalny. Z jednej strony Marco Paixao – wyróżniający się strzelec ligi, w środku nieobliczalny Sebastian Mila z Daliborem Stevanoviciem (tak to on zapewne zgranie Plusa Meczu od widzów, a z tył obrona która obecnie jest bardzo słaba. Trzeba przypomnieć w tym miejscu, ze kontuzjowany jest filar defensywy Mariusz Pawelec.

Przypomnijmy również, że po 30. kolejce punkty zespołów zostaną podzielone na pół, a w razie nierównego wyniku dzielenia zaokrąglone o pół punktu w górę. Zapowiada się wyjątkowo gorąca wiosna!

Zobacz aktualną tabelę Ekstraklasy