Dziś rozpoczęła się charytatywna akcja pomocy dla Antosia Faberskiego, syna byłego asystenta trenera reprezentacji młodzieżowej, prowadzona przez PZPN i Caritas. Akcję wspierają również zawodnicy reprezentacji narodowej w piłce nożnej.

Do akcji pomocy włączył się Polski Związek Piłki Nożnej oraz reprezentacja Polski. Zawodnicy drużyny narodowej złożyli swoje autografy na samochodzie. Biało-czerwona Honda zostanie zlicytowana na aukcji. Cały dochód ze sprzedaży trafi na specjalne konto.

Chłopiec przyszedł na świat w 2009 roku ze zdiagnozowanym Zespołem Aperta - szwy czaszkowe Antosia zrosły się szybciej niż powinny, miał rozszczepienie podniebienia miękkiego i twardego oraz zrośnięte paluszki u rąk i nóżek. Konieczne było przeprowadzenie licznych operacji w specjalistycznej klinice w Teksasie.  Dwa lata temu dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu ludzi Antoś przeszedł trzy operacje w specjalistycznej klinice w Dallas. W najbliższych miesiącach chłopca czekają kolejne operacje. Rodzice cały czas walczą o zdrowie syna. Jednak koszty leczenia wynoszące trzysta tysięcy dolarów i przekraczają ich możliwości.

Pomóc można również wysyłając sms o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,44 z VAT) w dniach 17-23 września oraz 16 października 2012 roku.  Nie bądź obojętny, pomóż!

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy Antosiowi mogą dokonywać wpłat na konto:

CARITAS POLSKA

77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

z dopiskiem: Dla Antosia FABERSKIEGO

Więcej informacji na stronie: www.faberki.com i www.caritas.pl

Źródło: PZPN