Paweł Pęczak w sztabie szkoleniowym drużyny U-17

Do sztabu szkoleniowego Akademii Lechii Gdańsk dołączył doskonale znany kibicom Biało-Zielonych Paweł Pęczak. „Pęki” został drugim trenerem drużyny juniorów młodszych Akademii Lechii Gdańsk prowadzonych przez Dominika Czajkę.

Pęczak to były piłkarz gdańskiej drużyny, w której spędził cztery sezony od 2005/2006 do 2008/2009 i miał duży wkład w awans Biało-Zielonych do Ekstraklasy w rozgrywkach 2007/2008. Później jego karierę w gdańskiej drużynie mocno zahamowały kontuzje.

 

Po zakończeniu czynnej kariery piłkarskiej Pęczak pozostał przy futbolu i zajął się trenowaniem dzieci i młodzieży w Gdańsku, w którym osiadł na stałe.

 

- Byłem szkoleniowcem w Sparcie Gdańsk, w której prowadziłem chłopców z rocznika 2002/2003, z którym awansowaliśmy do ligi wojewódzkiej. Poza tym na co dzień pracuję jako trener personalny, więc cały czas mam kontakt ze sportem - mówi Pęczak. - Nad propozycją, jaką otrzymałem z Lechii Gdańsk nie musiałem się długo zastanawiać. Lechia to klub, który jest bardzo bliski memu sercu i któremu zawdzięczam naprawdę wiele. Jestem dumny, że znów będę jego częścią - dodaje drugi trener zespołu juniorów młodszych Akademii Lechii Gdańsk.

 

W sztabie trenerskim Akademii Lechii Gdańsk Paweł Pęczak zamierza rozwinąć się jako szkoleniowiec.

 

-Chcę iść w kierunku trenerki, dlatego uczestniczę w kursie na licencję UEFA A - wyjaśnia Pęczak, który w poniedziałek wraz ze swoimi podopiecznymi wyjechał na letni obóz przygotowawczy do Gniewina.

 

Źródło: Lechia.pl/własne