Młodzież ma mieć coraz więcej do powiedzenia w Lechii Gdańsk. W ostatnich dniach do kadry dołączyło trzech nastolatków, którzy będą chcieli znaleźć dla siebie miejsce w pierwszym składzie.

 

Lechia Gdańsk przez lata była znana z tego, że szkoliła młodzież na wysokim poziomie. W ostatnich latach niewielu wychowanków klubu, bądź absolwentów akademii piłkarskiej dostawało szansę. Kibice narzekali na brak gdańskiej tożsamości. W ostatnich tygodniach wszystko zaczęło się jednak zmieniać.

 

W lidze zadebiutował już Michał Żebrakowski. Coraz bliżej pierwszej drużyny jest też Adam Chrzanowski. - Trener von Heesen dużo ze mną rozmawia przed treningami i po nich. Mówi mi, że mam ciężko pracować. Jak coś mi nie wyjdzie, zawsze mam podnosić głowę do góry. Zrobiłem krok wprzód. Poprawiłem grę lewą nogą i głową, do tego lepiej umiem wyprowadzać piłkę - mówił niedawno czekający na debiut obrońca biało-zielonych.

W ostatnich dniach do pierwszej drużyny zostało przesuniętych dwóch piłkarzy, którzy dotąd grali tylko w trzecioligowych rezerwach. Juliusz Letniowski to wychowanek Lechii Gdańsk, który gra w tym klubie od piątego roku życia. Adam Gołuński to natomiast wychowanek Victorii Kaliska. Osiemnastolatek rozegrał w tym sezonie 16 meczów w III lidze. W ostatnim spotkaniu z Chemikiem Police strzelił dwa gole.

 

Cały artykuł znajdziesz tu

 

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl/własne