Wychowanek Lechii Gdańsk, Marek Widzicki został zawodnikiem AZS-u Uniwersytet Gdański występującego w Futsal Ekstraklasie.

W całym kraju wielu zawodników zmieniło swoje barwy klubowe, jednak w drużynie z Gdańska przez długi czas panowała cisza. Dziś okazuje się, że była to cisza przed burzą, gdyż niemal w ostatniej chwili, na dzień przed meczem inaugurującym rundę rewanżową do drużyny Szymona Hartmana dołączył nowy, doświadczony zawodnik – Marek Widzicki.

Marka Widzickiego przedstawiać szeroko nie trzeba. Wielokrotny reprezentant Polski w futsalu oraz beachsoccerze, były zawodnik Holidayu Chojnice, Red Devils Chojnice czy Hurtapu Łęczyca. Wychowanek gdańskiej Lechii. Obecnie związany jest z gdańską piłką nożną jako trener rocznika 1996 biało-zielonych.

Samo jego osoba i doświadczenie bardzo dużo da naszemu zespołowi. Znam Marka jeszcze z gry w Holidayu Chojnice i liczę na jego pomoc – skomentował przyjście Widzickiego trener Szymon Hartman.

Marek Widzicki urodził się w 1976 roku, więc w tym roku skończy 38 lat. Szkoleniowiec AZS-u nie boi się jednak o kondycję zawodnika: - Ja jestem młodszy od Marka i wyglądam dużo gorzej – podsumował Hartman.

Profil Marka Widzickiego

Źródło: ugfutsal.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora