Andrzej Kuchar podjął ruchy,wskazujące na chęć sprzedaży Lechii Gdańsk.

Andrzej Kuchar poinformował mniejszościowych udziałowców Lechii, że sprzeda akcje, które nabył jako osoba fizyczna Wrocławskiemu Centrum Finansowemu. Pakiet, który kupił w 2009 roku za 70 tysięcy, wycenił na ponad milion złotych. Jeśli po tej cenie zostałyby sprzedane wszystkie akcje piłkarskiej spółki, to jej wartość wyniosłaby 22,5 miliona złotych. We wtorek o godzinie 17.00 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy gdańskiego klubu, które ma zatwierdzić sprawozdanie finansowe za okres od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2012.

Andrzej Kuchar konsoliduje akcje, które dotychczas były podzielone między niego jako osobę fizyczną, a Wrocławskie Centrum Finansowe, właśnie w tym drugim podmiocie. Ta spółka jest akcjonariuszem serii B gdańskiego klubu i jest również kontrolowana przez Kuchara.

We wtorek o godzinie 17:00 odbędzie się Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy gdańskiego klubu. Jego głównym punktem będzie zatwierdzenie sprawozdania finansowego za okres od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2012. Prawdopodobnie pojawi się także informacja o zmianach w akcjonariacie.

Kuchar poinformował już resztę akcjonariuszy, o chęci sprzedaży akcji klubu.

W ostatnim czasie jeden z tabloidów wyciągnął na jaw fakt, iż przejęciem Lechii wciąż zainteresowany jest niemiecki prawnik, Franz Josef Wernze.

W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Lechii ukazał się komunikat: "Zarząd Lechii Gdańsk SA nie udostępniał dokumentów spółki żadnemu innemu audytorowi,[b] poza biegłym rewidentem, oceniającym sprawozdanie finansowe Lechii za ubiegłego rok obrotowy".[/b]

fot. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP / trojmiasto.pl