Walczące bezpośrednio z Lechią Gdańsk o utrzymanie, Zagłębie Lubin - zostało ukarane ponownie za korupcję. To pierwszy w historii przypadek dwukrotnego karania jednego klubu.


Wydział Dyscypliny PZPN ukarał Zagłębie Lubin odjęciem trzech punktów w piłkarskich rozgrywkach ligowych - poinformował blog pilkarskamafia.blogspot.com. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Zagłębie musi dodatkowo zapłacić 300 tysięcy złotych kary. Decyzja jednak, nie jest wciąż prawomocna, i zapewne klub z Lubina będzie się od tej decyzji odwoływał.

Przypomnijmy więc. Zagłębie Lubin jest bezpośrednim rywalem Lechii Gdańsk w walce o utrzymanie. Lubinianie plasują się na ostatniej pozycji zapewniającej utrzymanie, tuż za gdańską Lechią. Kara ujemnych 3 punktów oznaczała by, ucieczkę Lechii na w miarę bezpieczną odległość 5 punktów meczowych, nad triem walczącym o byt.

Na orzeczenie nie miała wpływu wcześniejsza kara degradująca zespół z Lubina. Dotyczyła bowiem innego przestępstwa. To pierwszy przypadek, gdy polski klub jest dwukrotnie ukarany za korupcję.

Trwa wciąż postępowanie dyscyplinarne w sprawie udziału Cracovii w tym procederze.