Wyniki czwartkowych testów na koronawirusa w zespole Lechii w paru przypadkach dały wynik pozytywny. W związku z tym pod znakiem zapytania stanął sobotni mecz Fortuna Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz.

Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji odnośnie sobotniego starcia w Grudziądzu, natomiast PZPN posiada już stosowną wiedzę na temat zachorowań w gdańskim klubie i niewykluczone, że mecz z Olimpią zostanie przełożony na inny termin.

Już wcześniej przełożone zostały inne mecze 1/16 finału, dlatego należy się spodziewać, że podobnie będzie w przypadku Lechii. Gdyby jednak tak się nie stało, biało-zieloni są gotowi, żeby mimo wszystko grać.

Tym niemniej klub niezwłocznie wdrożył procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Osoby z pozytywnym wynikiem natychmiast zostały odizolowane od reszty drużyny i przebywają na kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze i w większości przypadków przechodzą chorobę bezobjawowo. Obecnie zawodnicy trenują indywidualnie we współpracy z trenerami przygotowania fizycznego.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora