Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych trenerów Lechii i Korony.

Trener Jerzy Brzęczek po meczu w Kielcach nie ukrywał, że ostatnie mecze wyjazdowe jego drużyny pozostawiły niedosyt. Najważniejsze jednak, że Biało-Zieloni znaleźli się po sezonie zasadniczym w górnej ósemce ligi.

- Najważniejsze jest dla nas to, że zrealizowaliśmy założony przed rundą wiosenną cel, którym był awans do górnej ósemki. Niestety pozostaje niedosyt po trzech ostatnich meczach wyjazdowych, które przegraliśmy. To pokazuje, że musimy jeszcze wiele poprawić w naszej grze – ocenił po meczu trener Lechii. – Teraz mamy przerwę i musimy poprawić naszą grę obronną, tak aby a wyjazdach wyglądała tak jak w meczach w Gdańsku. Gratuluję też chłopakom, że wiosną zdołali odrobić stratę jaką mieliśmy po rundzie jesiennej do pierwszej ósemki.

Raport meczowy [Korona Kielce - Lechia Gdańsk 3:2]

Szkoleniowiec Korony Ryszard Tarasiewicz zaznaczył po meczu, że w środę jego drużyna zasłużyła na wygraną.

- Gratuluję mojej drużynie wygranej i postawy w meczu z Lechią – mówił na konferencji prasowej Tarasiewicz. – Paradoksalnie szybko strzelone dwie bramki wprowadziły sporo zamieszania w naszych szeregach. Choć z drugiej strony mogło się wydawać, że wynik 2:0 powinien dać nam spokój w grze. W pierwszej połowie spotkania Lechia była bardzo dynamiczna i kreatywna. W przerwie rozmawiałem o tym z moimi zawodnikami i oni zrealizowali założenia taktyczne na drugą połowę. Graliśmy bardziej konsekwentnie i agresywnie. Uważam, że dziś zasłużyliśmy na wygraną.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora