Lechia Gdańsk podczas halowego turnieju Amber Cup 2016, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 9 stycznia w Ergo Arenie, reprezentowana będzie przez dwa zespoły.

 

Oprócz meczów turnieju głównego odbędą się spotkania pokazowe. W jednym z nich zagra zespół, w którego składzie znajdą się aktorzy, piosenkarze i celebryci, natomiast drugi mecz będzie starciem oldbojów Lechii Gdańsk i Wisły Kraków.

- Wspólnie ze Sławkiem Wojciechowskim będę miał przyjemność poprowadzenia zespołu Oldbojów Lechii. Zagrają z nami m.in. Tomasz Dawidowski, Maciej Kalkowski czy Mariusz Pawlak, więc nasz skład będzie naprawdę silny – wyjaśnia Jarosław Bieniuk, pełnomocnik zarządu Lechii ds. sportowych.

lechia.net

 

A w jakim składzie w Amber Cup zagra pierwszy zespół Biało-Zielonych?

- W tej chwili nie jestem w stanie podać nazwisk. Będziemy chcieli wystawić najsilniejszy skład. Będzie to mieszanka młodości z rutyną. Trzeba zwrócić uwagę na to kto lepiej czuje się w grze na hali. Na pewno jest to element zabawy, ale potraktujemy ten turniej bardzo poważnie i chcemy w nim wypaść jak najlepiej - dodaje Jarosław Bieniuk.

A jaka jest formuła turnieju? Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, w których każdy zagra z każdym. Dwie najlepsze ekipy każdej z grup awansują do półfinałów. Przypomnijmy, że przeciwnikami w grupie Biało-Zielonych będą Śląsk Wrocław, Chojniczanka Chojnice oraz drużyna złożona z piłkarzy grupy menedżerskiej Fabryka Futbolu.

Więcej o turnieju Amber Cup 2016 znajdziesz tu

 

 

Źródło: lechia.pl/trojmiasto.sport.pl/własne