Do tej pory karierę 18-letniego Adama Chrzanowskiego można określić jako karuzelę.

Najpierw ze Znicza Pruszków, w którym zadebiutował w wieku 16 lat trafił do Lechii. Już wtedy wiązane były z nim spore nadzieję, bowiem miał także oferty z Legii, Lecha, Jagiellonii oraz nawet z holenderskiego FC Twente, które oferowało przenosiny i kontynuację rozwoju w ich szkółce. Ostatecznie wybór padł na Lechię, która poszukiwała młodego, perspektywicznego i dobrze operującego lewą nogą obrońcy.

Kiedy obie strony zadowolone były z tych przenosin, młody Chrzanowski na swój debiut musiał cierpliwie czekać aż do kwietnia 2016 r. kiedy został wpuszczony na murawę w meczu z Lechem Poznań. Wtedy wydawało się, że jego czas wreszcie nadchodzi i być może trener będzie częściej i odważniej na niego stawiał.

Tak się jednak nie stało, a młody zawodnik po raz kolejny musiał zadowolić się grą w juniorskiej CLJ.

Pomimo tego zawodu, jego talent został dostrzeżony przez skautów Manchesteru City, których oferta testów została zablokowana przez zarząd. Miesiąc później zainteresowała się nim Fiorentina, której oferta wypożyczenia została zaakceptowana i piłkarz udał się do Florencji.

W jej drużynie U19 zaliczył 26 występów i prawie trafił tam na stałe, jednak kontuzja zaprzepaściła ten kierunek, który mógł okazać się kluczowym doświadczeniem dla jego rozwoju. Gdy wrócił do Gdańska, jego ciężkie starania zostały docenione i powołano go na obóz do Turcji, gdzie pokazał się z dobrej strony i z marszu wskoczył do pierwszego składu na mecz z Wisłą. W następnych pięciu meczach zaliczył 4 pełne występy.

W międzyczasie w meczu z Termaliką strzelił bramkę, która pozwoliła jego drużynie wywalczyć 1 punkt.

Teraz wydaje się być solidnym filarem defensywy Biało-Zielonych i z każdym meczem umacniać swoje miejsce w podstawowej 11-tce.

Kibice, jak i drużyna widzą w nim wysoki potencjał i może stać się w przyszłości kluczowym zawodnikiem drużyny lub próbować swoich sił w wyższych, europejskich ligach.

W marcu Chrzanowski skończy 19 lat i będzie miał okazję zabłysnąć w Narodowej drużynie do lat 19, w II rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoszech.

Jak Waszym zdaniem potoczy się kariera młodego piłkarza?