Z myślą o uwiecznieniu flag, które towarzyszyły i nadal towarzyszą kibicom Lechii Gdańsk, około 2010 roku postanowiliśmy zebrać je na naszej stronie oraz w miarę możliwości podać dane dotyczące poszczególnych flag. Obecnie, po dość długiej przerwie, oddajemy Wam zmodernizowany dział, uzupełniony o nowe pozycje, które zadebiutowały w ciągu kilku minionych lat, jednocześnie zaktualizowaliśmy część opisów i rozbudowaliśmy galerie części flag.

Przez minione lata na płotach stadionu przy T29 a obecnie w Letnicy wisiało ich dużo, ba nawet bardzo dużo. Jedne zapamiętaliśmy bardziej, inne mniej a o jeszcze innych w ogóle nie pamiętamy.

Część z nich wzbudzała kontrowersje, inne upamiętniają konkretne wydarzenia, osoby itp. Powstało wiele flag dzielnicowych czy też dotyczących miast, w których mieszkają Lechiści.

Mamy nadzieję, że poważnie potraktujecie cel, który przed sobą postawiliśmy a polegający na zrobieniu w miarę kompletnej i jak najbogatszej w informacje bazy naszych flag.
Bo, że flagi to jeden z najważniejszych elementów życia kibicowskiego, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora