×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7227.

Liderująca w tabeli Ekstraklasy drużyna z Gdańska zmierzy się na wyjeździe z mającą jedynie 1 punkt mniej i zajmującą 5. miejsce drużyną z Gliwic.

Drużyna gospodarzy spisuje się w tym sezonie ponadprzeciętnie – co prawda ostatnie 2 mecze zremisowali (z Cracovią i Miedzią), ale we wrześniu zdobyli 7 punktów w 4 meczach, w związku z tym trener Fornalik otrzymał nagrodę Trenera Miesiąca Lotto Ekstraklasy (już po raz drugi w tym sezonie). W kadrze Piasta znajduje się obecnie doskonale znany i lubiany Marcin Pietrowski oraz mniej znany i mniej lubiany Aleksander Jagiełło, który reprezentował barwy gdańskiego zespołu w sezonie 2013/2014, a także brat bliźniak Michała Maka – Mateusz.

Kursy Piast Lechia

  • Co najmniej 3 żółte kartki w każdym z 10 ostatnich ligowych spotkań obu drużyn.
  • W 9 z 10 ostatnich meczów ligowych obu drużyn 1. gol padł przed przerwą.
  • Ostatnie 3 mecze obu drużyn wygrała drużyna, która grała na wyjeździe.
  • 11 kolejnych meczów obu drużyn bez 0-0 i z co najmniej 2 golami.
  • 3 kolejne spotkania obu drużyn w Ekstraklasie w Gliwicach bez porażki Lechii - 2 zwycięstwa i 1 remis.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik (Siedlce) oraz asystenci: Arkadiusz Kamil Wójcik, Marcin Borkowski. Sędzią technicznym będzie Daniel Kruszyński. Zespół obsługujący VAR: Paweł Raczkowski oraz Michał Obukowicz.
W gdańskiej drużynie zabraknie Sławomira Peszki, który został zawieszony decyzją komisją ligi, a także w dniu 16.10.2108 odsunięty od pierwszej drużyny przez trenera, pauzującego za 8 żółtą kartkę Michała Nalepy, a także będącego na zgrupowaniu reprezentacji U-19 Indonezji – Egiego Maulany Vikri. Na kartki w tym meczu musi uważać 3 zawodników z Gdańska – Kuciak, Fila oraz Łukasik – każdy z nich ma już na koncie 3 żółte kartki i kolejna będzie oznaczała pauzę w meczu derbowym.…

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk, piątek, 19.10.2018 godzina 18:00, Eurosport 2