Kara ujemnego punktu w rozgrywkach Ekstraklasy, którą na Lechię Gdańsk nałożyła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, a potem podtrzymała ją w mocy Komisja Odwoławcza, została wstrzymana!

Tak orzekł Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, do którego gdański klub złożył skargę.

Pełny komunikat dotyczący sprawy Lechii Gdańsk:

31 marca 2016 roku Lechia Gdańsk złożyła skargę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim na decyzję Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 5 lutego 2016 roku utrzymującą w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 25 stycznia 2016 roku w postaci jednego ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16 wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania zaskarżonych decyzji.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim na posiedzeniu niejawnym w dniu 8 kwietnia postanowił wstrzymać wykonanie punktu pierwszego decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN oraz poprzedzającej jej decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w zakresie, w jakim nakłada na Lechię Gdańsk sankcję regulaminową w postaci ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16. “Skarżący uprawdopodobnił, że brak wstrzymania wykonania decyzji w zakresie w jakim nakłada ona na Skarżącego sankcję ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16 może spowodować nieodwracalną szkodę po stronie Skarżącego.

Nie przesądzając w żadnym razie wyniku niniejszego postępowania, wskazać należy, że Skarżący uprawdopodobnił zasadność podniesionych w Skardze zarzutów, w szczególności w zakresie dokonanej przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych PZPN błędnej wykładni punktu 10.11.1 ust. 2 Podręcznika Licencyjnego PZPN na sezon 2015/16 oraz wymierzenia kary rażąco niewspółmiernej do stopnia winy, co może spowodować daleko idące negatywne konsekwencje dla Skarżącego” - czytamy m.in. w uzasadnieniu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl.

Powyższa decyzja Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. oznacza, że przed 30. kolejką piłkarskiej ekstraklasy na koncie Lechii Gdańsk widnieje 36 punktów.

Aktualna tabela Ekstraklasy

Źródło: gol24.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora