lechia

O godz. 10 rano sprzedano ostatnią wejściówkę na wieczorne spotkanie Śląska z Lechią Gdańsk - informuje oficjalny serwis Śląska Wrocław.

Oznacza to, że inauguracyjny mecz na wrocławskim czterdziestotysięczniku obejrzy komplet widzów! Będzie to absolutny rekord polskiej ligi zawodowej!

Dotychczasowy rekord Ekstraklasy padł w sezonie 2008/09, gdy podczas meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze na trybunach zasiadło dokładnie 39800 kibiców. Z kolei w tym sezonie najliczniejszą publiczność zgromadził mecz Lechii Gdańsk z Cracovią, na którym pojawiło się 34444 osób.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki otwarciu nowego Stadionu Miejskiego padnie kolejny rekord frekwencyjny – tym razem dotyczący ilości kibiców na trybunach podczas jednej kolejki. Dotychczas najwięcej kibiców zgromadziły mecze 22. kolejki poprzedniego sezonu, które na żywo obejrzało 95907 osób.

Dzięki sympatykom Śląska i Lechii, w 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy jest realna szansa na przekroczenie magicznej granicy 100 tysięcy kibiców!

Źródło: slaskwroclaw.pl