Rezerwy Lechii jesień zakończyły na 3. pozycji w grupie bałtyckiej ze stratą zaledwie punktu do lidera Drawy Drawsko Pomorskie informuje Trojmiasto.pl.

Choć przed sezonem wydawało się, że gdańszczanie absolutnie nie będą zainteresowani awansem (zwycięzca grupy będzie o niego walczył w barażach), obecnie nie wykluczają takiego scenariusza.

Słyszałem opinie, że rezerwy Lechii zagrają słabiej na wiosnę, aby przypadkiem nie awansować o poziom wyżej, bo to za duże koszta jak na rezerwy. Prawda jest taka, że będziemy grać swoje i jeśli będziemy cały czas utrzymywać się w czołowej trójce, dopiero wtedy będą rozważane jakieś decyzje w kwestii walki o szczebel centralny. Nie ma mowy o żadnych kalkulacjach, w każdym meczu chłopaki będą starali pokazać się z jak najlepszej strony - mówi kierownik drużyny Robert Rybakowski.

Kadra Lechii II w sezonie 2013/14

Drugi zespół biało-zielonych podobnie jak do tej pory, będzie jednym z "naczyń połączonych" w gdańskim klubie. Oznacza to, że trener Krzysztof Wilk przed każdym meczem będzie musiał czekać na decyzje sztabu szkoleniowego w pierwszym zespole.

Hierarchia jest jasna. Jeśli w danej kolejce do rezerw "spadną" zawodnicy z pierwszej drużyny, my oddajemy kilku innych do juniorów starszych, a ci z kolei przekazują uprawnionych do tego zawodników do drużyny juniorów młodszych. Przed każdą kolejką dokonywać będziemy "przeglądu wojsk" - tłumaczy Rybakowski.

Lechia II pierwszy mecz rozegra w niedzielę o godzinie 11 na bocznym boisku przy Traugutta. Jej rywalem będzie Cartusia. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Terminarz Lechii II w sezonie 2013/14

Źródło: Trojmiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora